پرسش های متداول هایفو


هایفوتراپی یک روش درمانی زیبایی تقریباً جدید با تکنولوژی پیشرفته برای کشیدن پوست است که به عنوان یک روش بدون درد و غیر تهاجمی جایگزین عمل جراحی لیفت صورت شده است. در این روش از انرژی اولتراسوند برای تحریک تولید کلاژن استفاده می‌شود و در نتیجه پوستی صاف و یک دست را برای بیمار بوجود خواهد آورد.

در روش هایفوتراپی انرژی التراسوند لایه های عمیق پوست را تحت تاثیر قرار داده و موجب گرم شدن بافتهای زیرین پوست می شود. زمانی که سلول های هدف قرار گرفته شده به دمای مشخصی برسند؛ آسیب میبیند و این آسیب دیدگی، سلول ها را تحریک می کند تا کلاژن بیشتری تولید کنند. کلاژن نوعی پروتئین است که قسمت اعظم ساختار پوست را تشکیل می دهد. هرچه کلاژن بیشتری تولید شود؛ پوست کشیده تر و صاف تر به نظر می رسد؛ چین و چروک های آن کمتر شده و جوان سازی بهتری روی پوست صورت انجام میگیرد. چون اشعه اولتراسوند با فرکانس بالا فقط بافت خاصی از پوست را هدف قرار می‌دهد؛ سطح پوست هیچ آسیبی نمی بیند و در نتیجه لایه سطحی پوست دست نخورده باقی میماند.

• هایفوتراپی درمانی موثر، ماندگار و طبیعی برای جوانسازی پوست در مدتی کوتاه است. • هایفوتراپی کاملا ایمن و مورد تایید اف دی ای میباشد. • فرایند هایفوتراپی بدون عمل جراحی و غیر تهاجمی است. • از هایفوتراپی می توان برای انواع پوست ها استفاده کرد. • از هایفو تراپی می توان برای کاهش چین و چروک های عمیق و کشیدن پوست استفاده کرد. • انجام هایفوتراپی کاملا بدون درد است. • نتایج بالا بردن ابرو، از بین بردن چین های پیشانی با هایفو تراپی کاملا ماندگار و طبیعی است. • از هایفو تراپی می توان برای درمانهای تکمیلی و صاف کردن پوست بعد از لیپوساکشن استفاده کرد. • تکنیک هایفوتراپی ساده است و زمان کوتاهی برای دیدن نتایج نیاز دارد.

اثرات و نتایج هایفوتراپی در کاهش چین و چروک ها، کشیدن پوست گردن، لیفتینگ گونه ها و ابرو و همچنین پلک چشم و از بین بردن خط لبخند با موفقیت مشاهده شده است. اثرات و نتایج هایفوتراپی در درمانهای ترکیبی به عنوان مثال برای کاهش بافت چربی پس از لیپوساکشن قابل توجه بوده است.

"زمانی که میخواستم هایفوتراپی برای جوانسازی صورت انجام دهم از عوارض جانبی آن می ترسیدم اما پس از اتمام جلسه فقط صورتم کمی قرمز شد و هیچ عوارض جانبی دیگری مشاهده نکردم. از اینکه کل فرآیند درمان بدون درد بود واقعا خوشحال بودم. شش ماه از انجام هایفوتراپی صورتم گذشته و نتایج آن واقعا راضی کننده است." "دو ماه پیش بود که تصمیم گرفتم هایفوتراپی برای لیفتینگ ابرو انجام دهم بعد از اتمام جلسه با وجود اینکه درمان بسیار کوتاه بود تمام دوستانم از تغییری که در ظاهر چهره ام ایجاد شده بود؛ شگفت زده شده بودند. از نتیجه هایفوتراپی راضیم."

هایفوتراپی را می توان برای از بین بردن لایه چربی و تخریب سلولهای چربی در هر ناحیه از بدن به کار برد. از هایفو می توان برای کانتورینگ بدن بعد از بارداری، چربی شکم، چربی های پهلو، ران پا و غبغب استفاده کرد. هایفو درمانی برای کشیدن پوست و جوانسازی صورت، لیفتینگ ابرو و گونه ها بسیار موثر است.

با وجود اینکه هایفوتراپی یک روش غیر تهاجمی و ایمن است اما برای همه افراد مناسب نیست. به طور معمول افراد بالای ۳۰ سال که پوست صورت آنها تا حدودی دچار چین و چروک شده می‌توانند از هایفوتراپی استفاده کنند. بیمارانی که عارضه photodamagedمبتلا هستند و یا پوست آنها به شدت شل شده و افتاده است ممکن است نیاز به چندین جلسه هایفوتراپی داشته باشند؛ تا نتایج مناسبی را مشاهده کنند. بنابراین افرادی که چین های عمیقی روی صورتشان دیده می شود و دچار افتادگی پوست به خصوص در ناحیه گردن هستند؛ کاندید مناسبی برای هایفوتراپی نمی باشد و بهتر است عمل جراحی لیفتینگ انجام دهند. هایفو همچنین برای بیمارانی که روی پوست آنها عفونت وجود دارد و یا زخم باز دارند یا به آکنه های کیستی شدید مبتلا هستند و یا ایمپلنت دندان انجام داده اند؛ مناسب نیست.

هایفوتراپی در مقایسه با لیفت صورت این مزیت را دارد که با عوارض جانبی کمتری همراه است و هزینه آن نیز بسیار کمتر است. اما باید این نکته را نیز در نظر گرفت که نتایج هایفوتراپی به اندازه عمل جراحی لیفت صورت پایدار و ماندگار نیست و احتمالاً باید چندین بار در سال تکرار شود. اصلی ترین مزیت هایفوتراپی نسبت به لیفت صورت غیر تهاجمی بودن و عدم نیاز به عمل جراحی این روش است.

هزینه هایفوتراپی برای لیفت صورت، جوانسازی پوست و یا از بین بردن چربی ها بسته به ناحیه‌ای که قرار است هایفوتراپی روی آن انجام گیرد و کلینیکی که به آن مراجعه کرده‌اید و همچنین با توجه به مهارت پزشک متفاوت است. معمولا هزینه هایفوتراپی و قیمت هر جلسه آن پیش از شروع جلسات توسط متخصص با بررسی شرایط بیمار و ناحیه ای که باید درمان شود؛ تعیین می شود. چون هایفوتراپی یک روش درمانی زیبایی به شمار می آید؛ هیچ کدام از بیمه های درمانی آن را پوشش نمی دهد.

تاثیرگذاری هایفوتراپی در لایه ای از پوست بین عضلات و لایه چربی است که به آن SMAS می گویند. لایه SMAS ناحیه ای است که جراحان پلاستیک از آن برای کشیدن پوست، تحت عمل جراحی با استفاده از چاقو بهره می گیرند. دستگاه هایفو بدون نیاز به هیچ گونه عمل جراحی این لایه از پوست را هدف قرار داده و عمل لیفتینگ را بدون هیچ عارضه جانبی برای بیمار انجام میدهد. بنابراین میزان تاثیر گذاری هایفوتراپی به اندازه عمل جراحی نیست اما در عوض خطرات عمل جراحی مانند عفونت، باقی ماندن جای زخم، تورم و غیره را نخواهد داشت. میزان تاثیر گذاری هایفوتراپی برای جوانسازی صورت قابل قبول و رضایت بخش است. این درمان بسیار سریع است و نتایج آن بلافاصله پس از جلسه درمانی در ناحیه درمان شده قابل تشخیص است.

نتایج هایفوتراپی برای لیفتینگ ابرو، جوانسازی صورت، کشیدن پوست و از بین بردن چربی ها بسیار سریع مشاهده می شود. معمولا به علت عدم نیاز به انجام عمل جراحی و غیر تهاجمی بودن هایفوتراپی بیماران می توانند بلافاصله پس از درمان سر کار برگردند. البته مشاهده کمی قرمزی و کبودی در روز پس از درمان طبیعی و جزوه نتایج هایفوتراپی می باشد.

زمان انجام هایفوتراپی ممکن است کمی ناراحتی احساس کنید. برخی بیماران احساس ‏پالس الکتریکی ضعیف را بیان کرده‌اند. اگر از درد حین هایفوتراپی میترسید می توانید از پزشک خود بخواهید تا استامینوفن یا داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی مانند ایبوپروفن پیش از شروع جلسه درمان برای شما تجویز کند. بلافاصله بعد از درمان ممکن است کمی قرمزی و تورم را تجربه کنید که طی چند ساعت از میان خواهد رفت.

تعداد جلسات هایفوتراپی به عوامل مختلفی از جمله نوع پوست و ناحیه درمان شده و مراقبتهای بعد از هایفوتراپی بستگی دارد. هرچند در اکثر موارد، نتایج یک جلسه هایفوتراپی حدود یک تا دو سال روی پوست باقی می ماند اما گاهی اوقات بهتر است برای پایدار ماندن نتایج، جلسات هایفو تراپی پس از شش ماه تکرار شود. در صورتی که هایفوتراپی توسط یک متخصص حرفه ای و با تجربه انجام شود؛ تجربه شما از درمان کاملاً بدون درد و عوارض جانبی خواهد بود و نتایج یک جلسه هایفوتراپی نیز رضایت بخش است.

ماندگاری هایفوتراپی در افراد مختلف با توجه به سن، نوع درمان، عوامل ژنتیکی، رژیم غذایی، مهارت متخصص، میزان قرار گرفتن زیرنور آفتاب و نحوه مراقبت از پوست بعد از هایفو متفاوت خواهد بود و در همه ی افراد یکسان نیست .البته ماندگاری هایفوتراپی نسبت به سایر روش های جوانسازی پوست غیرتهاجی بیشتر است.

دلیل اینکه هایفوتراپی به "لیفت صورت در یک چشم به هم زدن" مشهور شده مدت زمان جلسات بسیار کوتاه آن است. در صورتی که هایفوتراپی برای کل صورت انجام بگیرد فقط ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارد و برای تک تک اجزا مانند لیفتینگ ابرو حدود ۴۵ دقیقه زمان می برد.

لیفت صورت با نخ جذب موجب می شود پوست به سمت بالا کشیده شده و این نخ ها که اغلب خاردار هستند با ایجاد برش هایی وارد پوست شوند. ایجاد این برش ها هنگام لیفت صورت با نخ عوارض جانبی متعددی مانند عفونت را به دنبال خواهد داشت.همچنین ماندگاری لیفت با نخ پس از جذب شدن نخ ها به شدت کاهش می یابد. در نتیجه نه تنها عوارض جانبی هایفوتراپی بسیار کمتر است بلکه ماندگاری روش هایفوتراپی نیز بسیار بیشتر از نخ خواهد بود. به همین علت هایفوتراپی بهتر از نخ است.

افرادی که که به یک یا چند عارضه زیر دچار باشند؛ بهتر است هایفو تراپی انجام ندهند: • آکنه کیستی • صرع • مصرف داروهای ضد انعقاد خون و داروهایی که ترمیم زخم را به تاخیر می اندازند • ترومبوز یا ترومبوفلبیت • پیس میکر قلبی • داشتن پروتز فلزی مانند ایمپلنت • کاردیوپاتی • عفونت فعال و جراحت در پوست • بارداری • دوران شیردهی • دیابت کنترل نشده • ضعیف بودن سیستم ایمنی

بهترین مراکز هایفوتراپی تهران کلینیک هایی هستند که از وزارت بهداشت مجوز داشته و از پزشکان متخصص در زمینه های مختلف زیبایی و درمانی بهره می برند. پیدا کردن کلینیک های معتبر که خدمات زیبایی مانند هایفوتراپی، لیزر موهای زائد، جوان سازی پوست و غیره انجام می دهند؛ به علت تنوع زیاد مراکز خدمات زیبایی کمی مشکل است اما برای اطمینان می توانید به خدمات کلینیک زیبایی گلبرگ در شرق تهران و الیژه لانژه با امکانات رفاهی نظیر کافی شاپ اختصاصی در شمال تهران مراجعه کنید.

بهترین دستگاه هایفوتراپی دستگاهی است که از تکنولوژی پیشرفته و قدرت بالا برخوردار باشد و علاوه بر اینکه اثربخشی بیشتری روی پوست دارد؛ درد آن نیز کمتر است. برخی از دستگاه های هایفو که هزینه انجام هایفو تراپی با آن ها کمی بیشتر است؛ نتایج سریع تری دارند و از قدرت بالاتری نیز برخوردارند. در حال حاضر دستگاه اولترافور Ultraformer 3 ساخت شرکت کلاسیس کره جنوبی و دستگاه دابلو Doublo به عنوان یک برند کره ای که در شرکت هیرونیک Hironic تولید میشود از بهترین دستگاه های هایفوتراپی در ایران است. حتی یک جلسه هایفوتراپی با این دستگاه ها می تواند نتایج ماندگاری را روی پوست صورت به جا بگذارد.

نکات مهم در هایفوتراپی مواردی هستند که اغلب پزشک متخصص برای رسیدن به نتایج مطلوب و ماندگار روی پوست بیمار به آنها توجه خواهد کرد: • نحوه درمان با هایفوتراپی باید با توجه به میزان افتادگی پوست و عمق چین و چروک ها انجام بگیرد. در صورتی که به افتادگی پوست شدید به خصوص در ناحیه گردن مبتلا باشید و یا چین و چروک های عمیقی روی صورت شما وجود داشته باشد؛ احتمالاً متخصص روش های دیگری به جز هایفوتراپی را به شما توصیه خواهد کرد. • موارد منع هایفوتراپی، سن اشخاص، داروهایی که مصرف می کنند و علت چاقی یا افتادگی پوست صورت از نکات مهم در هایفوتراپی است که پیش از شروع جلسات باید به آنها توجه شود. • نیاز به درمان های تکمیلی در کنار هایفوتراپی مانند تزریق ژل که به عنوان درمان های ترکیبی شناخته می شوند باید پیش از شروع جلسات هایفوتراپی به اطلاع بیمار برسد تا بیمار انتظار واقعی از نتایج هایفو تراپی داشته باشد.

هایفوتراپی یکی از روش های سریع جوانسازی پوست است به طوریکه حتی یک جلسه انجام برای مشاهده تغییرات کفایت می کند. بسته به اینکه از روش هایفوتراپی برای درمان چه ناحیه‌ای از بدن استفاده کرده باشید؛ تغییراتی که بعد از آن مشاهده می کنید؛ متفاوت خواهد بود. در صورتی که هایفوتراپی را برای جوانسازی کل صورت به کار برده باشید؛ احتمالاً لیفتینگ ابرو ها، برجسته شدن گونه ها و از بین رفتن چین و چروک های صورت را بلافاصله مشاهده خواهید کرد و در صورتی که از هایفوتراپی برای آب کردن چربی و از بین بردن غبغب استفاده کرده باشید؛ مطمئنا نتایج از بین رفتن شل شدگی گردن و افتادگی غبغب را بلافاصله پس از اتمام جلسه هایفوتراپی مشاهده می کنید.

فرایند هایف، اثرات قابل توجهی روی جای جوش و آکنه می گذارد. چون التراسوند حرارتی ایجاد می کند که بافت های عضلات و پوست را درگیر کرده و موجب افزایش تولید کلاژن می شود. در نتیجه سرعت بهبود زخم ها افزایش یافته و جای زخم یا آکنه به سرعت ناپدید می شود. اثرات لیفتینگ صورت با انجام هایفو تراپی به عنوان یک روش غیر تهاجمی به سرعت پدیدار می شود. روش هایفوتراپی برای افرادی که به دنبال مشاهده اثرات سریع و قابل توجه روی نواحی صورت، گردن، ابرو، گونه و غبغب بدون انجام عمل جراحی هستند؛ بسیار مناسب می باشد.

• هایفوتراپی یک روش بدون عمل جراحی است و در نتیجه عوارض جانبی و خطرات کمتری به دنبال دارد. • هایفوتراپی توسط سازمان غذا و داروی آمریکا تایید شده و هیچ آسیبی به پوست بیمار نمی رساند پس کاملا ایمن است. • هیچ گونه عوارض جانبی شامل زخم، کبودی، سوزش و خارش روی سطح پوست پس از درمان با هایفو مشاهده نخواهد شد. • دوران نقاهت و ریکاوری بیمار پس از هایفوتراپی بسیار کوتاه است و بیماران می توانند در همان روز بدون نیاز به استراحت سر کار خود برگردند. • تنها یک جلسه هایفوتراپی برای مشاهده نتایج لیفتینگ صورت و جوانسازی پوست کافیست. • ماندگاری نتایج هایفوتراپی با توجه به غیر تهاجمی بودن و عدم نیاز به تکرار آن بیش از یک سال می باشد که نسبت به روشهای دیگر بدون عمل جراحی طولانی تر است. • از لحاظ اقتصادی کاملا مقرون به صرفه است و نسبت به روشهای دیگر جوانسازی پوست هزینه کمتری دارد.

برندهای مختلفی از دستگاه هایفو در ایران موجود است که از کارتریج های مختلفی نیز با قیمت های متفاوت بهره می‌برند. اثرگذاری برندهای مختلف هایفو در کیفیت کار نه تنها به مدل دستگاه بلکه به کارتریج مورد استفاده در آن نیز بستگی دارد. در حال حاضر معتبرترین و با کیفیت ترین دستگاه هایفو در ایران مدل دابلو ساخت کشور کره است که کارتریج مصرفی آن نیز بسیار گران قیمت می باشد و تقریبا پس از ده بار استفاده روی پوست فرد باید تعویض شود. برخی از کلینیک ها به منظور کاهش قیمت جلسات هایفوتراپی از کارتریج های ارزان قیمت به خصوص مدل های چینی در دستگاه دابلو استفاده می‌کنند که در نتیجه اثرگذاری و کیفیت کار را پایین می آورد . بنابراین درصورتی که برای هایفوتراپی به کلینیک مراجعه می‌کنید حتماً از اوریجینال بودن و کارتریج های آن اطمینان حاصل کنید.

چون هایفوتراپی روی لایه های زیرین پوست تاثیر می گذارد؛ در صورتی که توسط پزشک متخصص که به ساختار و بافت های زیرین پوست اشراف کامل دارد؛ انجام گیرد؛ نتایج بسیار موثرتری را برای بیمار خواهد داشت. آشنایی کامل با موقعیت قرار گیری اعصاب پوست و عضلات زیر پوست در نتیجه کار موثر است همچنین مدت زمان هایفوتراپی روی هر ناحیه از بدن یا صورت به اپراتور هایفوتراپی بستگی دارد که در نتیجه کار تاثیر گذار است.

التراسوند می تواند تا عمق چهار و نیم میلیمتری پوست نفوذ کرده و لایه عضلانی به اسم SMAS را تحت تاثیر قرار دهد با گرم شدن این لایه عضلانی به خصوص در ناحیه غبغب، افتادگی پوست، شل شدگی عضلات و یا چربی های تجمع یافته به طور کامل از بین می‌روند. بنابراین هایفو برای از بین بردن غبغب مناسب است.

فرایند هایفوتراپی هیچگونه بریدگی یا زخم روی سطح پوست ایجاد نکرده و نیاز به بیهوشی ندارد. این فرایند کاملا بدون درد است و در نتیجه خطری برای بیمار نخواهد داشت. حین هایفوتراپی بخشی از پوست گرم شده و در طول درمان از بین رفتن سلول ها و حرارت بالا به تولید کلاژن کمک می کند چون تغییرات فقط در لایه زیرین پوست انجام می گیرد برای بیمار خطری نخواهد داشت.

دستورالعمل مراقبت از پوست بعد از عمل توسط متخصص پوست و مو پیشنهاد خواهد شد تا ماندگاری درمان شما را طولانی تر کند و عوارض را به حداقل برساند. طبیعی است که پس از هایفوتراپی منطقه تحت درمان دارای قرمزی و تورم باشد اما بروز تاول یا کبودی غیر معمول است. • در صورت بروز تاول می توان از یک پماد موضعی آنتی بیوتیکی مانند پلی اسپورین دو بار در روز استفاده کرد تا بهبودی حاصل شود. • برای به حداکثر رساندن نتایج درمانی باید از کیسه یخ اجتناب کرد. • مصرف مسکن بعد از درمان لازم نیست. • می توانید بلافاصله پس از درمان آرایش کنید. البته بهتر است تا ۲۴ ساعت منتظر بمانید. • کرم های موبر ، موچین و اپلاسیون 3 روز پس از درمان مانعی ندارد. • از وان های اب داغ ، سونا ، اتاق بخار و انجام تمرینات ورزشی پس از هایفوتراپی خودداری کنید. با این حال ، همه فعالیت های طبیعی دیگررا می توان از سر گرفت. • در روز درمان می توان از یک پاک کننده و مرطوب کننده سبک غیر لایه بردار استفاده کرد. می توانید روشهای مراقبت از پوست را به طور طبیعی از روز بعد هایفوتراپی شروع کنید. • مصرف کلیه محرکهای پوستی (گلیکولیک / اسیدهای سالیسیلیک ، بنزوئیل پراکسید ، محصولات رتینول یا ویتامین C) را می توان 3 روز بعد از درمان از سر گرفت. • لطفا روزانه از ضد آفتاب - SPF 30 یا بالاتر با اکسید روی - استفاده کنید تا ماندگاری نتایج را به حداکثر رسانده و تحریک و خارش را به حداقل برسانید. • بوتاکس ، دیسپورت ، لایه برداری شیمیایی و پرکننده های پوستی می توانند 1 هفته پس از درمان به کار برده شوند.

دوره نقاهت پس از درمان با هایفو بسیار کوتاه است و زمان بهبودی حداکثر 2-3 ساعت طول می کشد. اغلب بیماران می توانند بلافاصله پس از اتمام جلسه هایفوتراپی سر کار خود بر گردند و یا فعالیت های روزمره خود را از سر بگیرند.

HIFU امن ترین تکنیک شناخته شده برای لیفتینگ، جوانسازی و بالا کشیدن پوست صورت است. این روش پس از تحقیقات بسیار زیاد مورد تایید FDA قرار گرفته و تاکنون ده ها هزار درمان با خیال راحت و اطمینان از ایمن بودن هایفوتراپی در سراسر جهان انجام شده است.

هایفوتراپی و لیفت صورت را می توان در موارد زیر مقایسه کرد: حالت تهاجمی: • HIFU: یک روش غیر تهاجمی است که نیازی به برش ندارد. • لیفت صورت: درمانی بسیار تهاجمی است که به تعدادی بخیه و برش روی صورت نیاز دارد. توان مالی: • HIFU: فقط به یک جلسه درمان نیاز دارد و هزینه آن بسیار کم است. • بالا کشیدن صورت: به عمل جراحی نیاز دارد و هزینه آن حدوداً چهار تا پنج برابر یک جلسه درمانی هایفوتراپی است. زمان بازیابی و ریکاوری: • HIFU: نیازی به هیچ زمان بهبود یا دوره نقاهت ندارد. • لیفت صورت: ریکاوری پس از عمل جراحی حداقل دو تا چهار هفته طول می کشد. خطرات: • HIFU: تورم جزئی و قرمزی صورت • لیفت صورت: عفونت. خونریزی ؛ لخته شدن خون. درد و یا زخم؛ ریزش مو در محل برش؛ همه خطرات اضافی که با بیهوشی همراه هستند - حالت تهوع و استفراغ؛ خشک شدن دهان ؛ گلو درد؛ گیجی؛ درد عضلانی؛ خارش؛ مشکل در دفع ادرار، سرگیجه اختلال شناختی بعد از عمل اثرات بلند مدت: • HIFU: نتایج مثبت حداقل به مدت 6 ماه (به طور مرتب به درمان نیاز خواهد بود) • لیفت صورت: نتایج مثبت به طور متوسط برای مدت 12 سال است

با توجه به اینکه هایفوتراپی موجب تولید کلاژن های جدید شده، پوست ‏شل را محکم می کند و چین و چروک ها و علائم پیری را تا حد زیادی کاهش می دهد؛ اگر توسط متخصص متبحر پوست و مو انجام شود، نتایج بین 12 تا 18 ماه با یک جلسه هایفوتراپی دوام خواهد داشت.

درمان HIFU برای صورت به صورت غیر تهاجمی عمل می کند. پوست را محکم می کند، چین و چروک ها را صاف می کند، منافذ را منقبض می کند، خط "V" و خطوط Jowell را هدف قرار می دهد. HIFU باعث بهبود سطح کلی پوست ، منافذ ، شفافیت و لیفتینگ پوست می شود.

HIFU عمیقا داخل پوست نفوذ کرده و مقدار مناسب اشعه ماورا صوت را در لایه SMAS اعمال کرده تا دمای مناسب را ایجاد کند و موجب تحریک رشد کلاژن شود. اشعه ماوراصوت( اولتراسوند) متمرکز با شدت بالا (HIFU) انرژی گرمایی را مستقیماً به بافت زیر جلدی منتقل می کند که می تواند تولید کلاژن پوستی را تحریک و تجدید کند. و از این رو باعث بهبود بافت می شود و افتادگی و شل شدن پوست را کاهش می دهد. فرآیند HIFU بدون هیچگونه جراحی تهاجمی یا تزریقی، نتایج حاصل از عمل جراحی لیفت صورت را به وجود خواهد آورد.

لیزرها به طور معمول اسیب ها را در لایه های خارجی پوست (مانند خطوط ریز ، چین و چروک ، تغییرات رنگدانه) برطرف می کنند. در حالی که HIFU به لایه عمیق پوست و لایه اساسی که در جراحی زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد؛ نفوذ می کند تا پوست را بالا بکشد و از آن محافظت کند. بنابراین ، این دو فناوری کاملاً مکمل یکدیگر هستند اما به نوبه خود متفاوت هستند.

بعد از هایفوتراپی ممکن است پوست کمی ملتهب شود. مشاهده کمی تورم نیز طبیعی است. گاهی اوقات بیمار احساس می کند پوستش قرمز شده و تمایل دارد از محصولات آرایشی برای پوشاندن قرمزی صورت استفاده کند. اما توصیه می‌شود تا یک روز بعد از انجام هایفو از مواد آرایشی استفاده نشود.

بزرگترین مزیت تکنولوژی هایفو (HIFU) این است که بدون اینکه هیچ عوارض جانبی یا صدمه به پوست مانند لک و زخم باقی بگذارد؛ فقط با اثر گذاری روی لایه زیرین پوست میتواند به جوان سازی صورت و یا از بین بردن چربی ها کمک کند بنابراین بعد از هایفو مشاهده عوارضی مثل زخم یا لک روی سطح پوست اصلا طبیعی نیست.

به طور کلی افرادی که به بیماری های پوستی و عفونی دچار باشند پیش از درمان کامل بهتر است از هایفوتراپی استفاده نکنند. همچنین استفاده از هایفو برای زنان باردار و شیرده بیماران قلبی و افرادی که داروهای خاصی مصرف می کنند؛ بدون مشورت با پزشک ممنوع است.

بعد از هایفوتراپی بیمار نیاز به استراحت یا بستری ندارد. کل فرایند هایفوتراپی در کمتر از ۶۰ دقیقه انجام می‌گیرد و پس از آن بیمار بدون گذراندن هیچ‌گونه دوران نقاهت یا ریکاوری می تواند به کارهای روزمره خود برسد.

• فرد متخصص « برای اطمینان از این که هیچگونه جرم و مواد آرایشی روی پوست شما نباشد» ناحیه مورد نظر را تمیز خواهد کرد. • در برخی موارد ممکن است از کرم های موضعی استفاده شود. • بعد از آن ژل سونوگرافی، توسط فرد متخصص به ناحیه مورد نظر اعمال خواهد شد. • سپس دستگاه هایفو روی پوست شما قرار می گیرد. • پزشک شما، تا زمانی که دستگاه در موقعیت مناسب قرار بگیرد و تصاویر درست را نشان دهد، آن را روی پوست حرکت می دهد. • دستگاه به مدت 30 تا 90 دقیقه، به پوست شما انرژی وارد می کند. زمان انتظار به ناحیه و روش درمان انتخاب شده برای بیمار بستگی دارد. در طول انجام این کار احتمال دارد کمی احساس سوزش کنید. • سپس، دستگاه از روی پوست شما جدا خواهد شد و می توانید بدن خود را تمیز کرده و جهت مشخص کردن ملاقات بعدی با پزشک خود صحبت کنید. بلافاصله بعد از درمان هم می توانید به منزل بازگشته و به فعالیت ها و زندگی روزمره خود ادامه بدهید.

هایفوتراپی درمانی بسیار ایمن و غیر تهاجمی است که در صورت انجام آن توسط فردی متخصص و مجرب، هیچ خطری برای بیمار نخواهد داشت. اما به هرحال سرخی و سوزش ملایم بعد از جلسات، طبیعی است. علاوه بر این ها، نکته مهم این است که بعد از اتمام جلسات، امکان بازگشت به زندگی روزمره خود را دارید. مثلا انگار برای مدت طولانی زیر نور آفتاب بوده اید. مهم تر از آن، بیشتر جلسات می تواند بدون نیاز به کرم، مکمل ها و مواد سمی دیگر انجام شود. در صورت استفاده از پروب سونوگرافی، جلسات در مدت 30 تا 90 دقیقه به اتمام می رسند. دستگاه مخصوص سونوگرافی، موج های قوی و متمرکز سونوگرافی را عمیقا به بافت های پیوندی بدن ارسال می کند. این عمل به تولید کلاژن و الاستین که برای دستیابی به نتایج موثرتر استفاده می شود؛ مفید است. این روش ساده و درعین حال مهم، بافت های پیوندی را گرم کرده و منجر به واکنش پوست می شود.در نتیجه ، نئو کلاژن افزایش یافته، و روند درمان بدون عوارض جانبی خاصی آغاز می شود.

با توجه با تحقیقاتی که در سال 2015 توسط پزشکان کره ای انجام شده، در رابطه با عوارض مضر این درمان، از 6 بیماردر یک بیمار، التهاب و سوزش پوست و در 2 بیمار کبودی و خون مردگی زیرپوستی گزارش شده است. اما همه این ها در طول 2 هفته برطرف شه اند. در درمان با هایفوتراپی تاکنون هیچ عوارضی مانند مشکلات و فلج عصبی یا ورم کردگی شدیدی مشاهده نشده است.

در نتیجه مطالعاتی که پیرامون عوارض جانبی هایفوتراپی انجام شده، قرمز شدن پوست بعد از درمان شایع ترین عوارضی است که بیماران دیده اند. اگر پوست شما حساس باشد، نواحی درمان شده احتمال بروز سرخی و لکه را دارند. اما تمام عوارض موقتی اند و چند ساعت بعد از درمان رفع خواهند شد. معمولا بعد از اتمام درمان از کرم هایی استفاده می شود که این عوارض را به حداقل می رساند.

هایفوتراپی درمانی امید بخش برای افراد میان سال و به ویژه جوان تر است که نمی خواهند عوارض بلند مدت عمل جراحی را تجربه کنند. این روش از بخیه و لیفتینگ پزشکی با سبک قدیمی استفاده نمی کند بنابراین برای افرادی که به علت کهولت سن دچار مشکلات پوستی شدید مانند افتادگی پوست یا چین و چروک عمیق هستند؛ نتیجه بخش نخواهد بود. برای رسیدن به نتایج مطلوب ممکن است درمان های متعددی برای بیمار انجام شود.

احتما دارد برخی بیماران بلافاصله پس از یک جلسه به نتیجه مطلوب برسند، اما به دلیل جایگزینی تدریجیِ کلاژن های قوی و جدیدتر با کلاژن های قدیمی، ممکن است بازدهی درمان برای برخی بیماران به مدت 2 تا 3 ماه طول بکشد. اگر ساختار تعویض کلاژن ادامه پیدا کند، بازدهی درمان بیش از 6 ماه تاخیر خواهد داشت.

بیشتر بیماران 1 تا 2 سال نتایج ماندگاری می بینند اما برای ماندگار تر شدن و عدم تاثیرپذیری از افزایش سن، ترمیم های سالانه توصیه می شود.

سوال خود را مطرح کنید.